STAŇTE SE ČLENEM SGUNu PRÁVĚ NYNÍ
A ZÍSKEJTE VÝHODY ČLENSTVÍ:
PŘIHLAŠOVACÍ JMÉNO:
HESLO:
ZAREGISTRUJTE SE
1 HOME > Kdo jsme

Kdo jsme

Napište nám

Odkazy

Soutěže

Projekty

Kontakty

Nástěnka


Staň se lektorem

KDO JSME
Vážené kolegyně, vážení kolegové, němčináři i vy ostatní!

Jistě jste zaznamenali, že postavení němčiny mezi ostatními cizími jazyky - hlavně ve srovnání s angličtinou - se v posledních letech rapidně zhoršuje. Proto je v zájmu nás všech tomuto trendu čelit a vrátit němčině její ztracenou prestiž. Má-li v dnešní době škola kvalitního kvalifikovaného učitele němčiny, může své žáky mnohem lépe motivovat ke studiu tohoto cizího jazyka - jednoho z nejrozšířenějších v Evropě.

Dovolujeme si Vás tedy oslovit a informovat Vás o dlouholeté existenci i nové tváři Spolku germanistů a učitelů němčiny v České republice (SGUN).

SGUN je nezisková organizace, sdružující učitele němčiny, germanisty a metodiky německého jazyka. Usiluje o zvýšení úrovně výuky německého jazyka na všech typech škol. Zprostředkovává výměnu názorů a zkušeností mezi učiteli v České republice a spolupracuje s partnerskými pracovišti a školami v německy mluvících zemích. Hlavním zaměřením je vzdělávací, propagační, lektorská, vydavatelská, nakladatelská a kontrolní činnost.

Nová tvář SGUN

V březnu 2006 nastaly organizační změny ve vedení a v rozšíření pole působnosti této organizace. Původní SGUN se spojil se spolkem MEDEUS. Vznikla tak organizace schopná mnohem flexibilněji reagovat na zvýšené požadavky kladené v současnosti na výuku cizích jazyků.

Za krátkou dobu své nové existence už spolek dokazuje, že má své zasloužené místo v dalším vzdělávání pedagogických pracovníků. Ze seminářů pořádaných  ve spolupráci s Goethe Institutem v Praze i na jiných místech (např. Letní akademie v Hradci Králové) odcházeli vyučující němčiny velmi spokojeni, s příjemnými zážitky i novými materiály pro vlastní výuku.

SGUN také obdržel Evropskou jazykovou cenu Label 2006, jejíž hlavním cílem je podpořit nové aktivity v oblasti jazykového vzdělávání a ocenit inovativní projekty, přístupy a metody ve výuce jazyků.

SGUN nabízí učitelům Nj na všech typech škol:

·         Účast na množství seminářů a workshopů pořádaných SGUNem

·         Setkávání učitelů, výměnu zkušeností a informací

·         Časopis SGUNSchrift  věnující se metodice a novým trendům ve vzdělávání

·         Materiály ke stažení (pouze pro platící členy!!!) na webu www.sgun.cz

·         A mnoho dalších pomocných materiálů, tipů, apod.

Členství ve SGUN

Více informací najdete v odkaze "členství" v modrém menu.

Budete-li mít zájem o členství ve SGUNu, či pokud Vám tyto informace nestačí a chcete se dozvědět více, obraťte se bez obav přímo na nás, elektronicky na e-mailové adrese sebestova@sgun.cz (členka představenstva SGUN), rádi Vám Vaše dotazy zodpovíme.


Těšíme se na Vás!

Váš SGUN tým

© SGUN 2009    |   Autorská práva
E-mail: info@sgun.cz   |   telefon: +420 603 228 718