STAŇTE SE ČLENEM SGUNu PRÁVĚ NYNÍ
A ZÍSKEJTE VÝHODY ČLENSTVÍ:
PŘIHLAŠOVACÍ JMÉNO:
HESLO:
ZAREGISTRUJTE SE
1 HOME > DLT > Informace o akci

Kdo jsme

Napište nám

Odkazy

Soutěže

Projekty

Kontakty

Nástěnka


Staň se lektorem

11:30-13:00 Lesetexte im Deutschunterricht (Fraus)

Lesetexte im Deutschunterricht

"Warum lesen wir?" "Wo, was und wie lesen wir?" "Wie können Lehrer den Sprachunterricht durch Texte bereichern?" – auf diese und mehrere Fragen werden wir in unserem Seminar versuchen, Antworten zu finden.

Dieses Seminar verfolgt vor allem das Ziel, Deutschlehrerinnen und Deutschlehrern kurze Texte zu präsentieren, mit denen sie ihre Schüler anregen und motivieren können, etwa zum Lesen, freiem Nachdenken, zur sprachlichen Interaktion und zum Erwerb von Informationen in einer Fremdsprache. Man soll die Schüler mit Texten vor allem aktiv arbeiten lassen und wir werden gemeinsam Wege entdecken, die dazu führen. 

In der Veranstaltung lernen Sie nicht nur theoretisch, sondern auch praktisch die Methodik von Lesestrategien mittels verschiedener Texte kennen (Witze, Märchen, Comics, Online-Materialien). Es werden nicht nur gedruckte und interaktive Materialien, sondern auch frei zugängliche Online-Quellen genutzt und präsentiert. Wir arbeiten auch mit einigen Texten aus dem Buch „Deutsch mit Max neu + interaktiv“, das gerade auch als Band 2 erschienen ist. Jeder kann selber die einzelnen Methoden, die zu der Arbeit mit Texten passen, aus der Sicht der Schüler ausprobieren und z. B. wieder Mal ein Gedicht auswendig lernen – alles ist aber freiwillig und soll vor allem Spaß machen.

________________________________________________________________________

Cílem semináře Lesetexte im Deutschunterricht je především představit vyučujícím němčiny krátké texty, které zaujmou žáky a motivují je ke čtení, přemýšlení a jazykové interakci a k získávání informací v cizím jazyce.

Během semináře se seznámíte nejen teoreticky, ale i v praxi s metodikou strategie čtení za pomoci různých textů (vtipy, pohádky, komiksy, on-line materiály). Budou prezentovány a vyzkoušíte si nejen tištěné a interaktivní materiály, ale i volně dostupné on-line zdroje. Pracovat budeme také s některými texty z učebnice „Deutsch mit Max neu + interaktiv“, ke které právě vychází druhý díl.

 

Mgr. Jana Tvrzníková

Vystudovala bakalářský obor Učitelství němčiny pro základní školy na Univerzitě Pardubice a magisterský obor Německý jazyk a literatura na FF Masarykovy univerzity v Brně. Ve Velké Británii absolvovala jednoleté studium Certificate in Child Care Education (CCE), Salisbury College. Několik let pracovala jako učitelka němčiny na gymnáziu, zároveň redakčně spolupracovala s časopisy JUMA a TIP, se Spolkem germanistů a učitelů němčiny (SGUN) v Praze a s Mezinárodním spolkem učitelů němčiny ve Švýcarsku. Po stipendijním pobytu na Univerzitě v Regensburgu působila po dobu jednoho roku jako dobrovolnice na Waldorfské škole „Camphill Community“– Hermanus, v Jihoafrické republice. V současné době je učitelkou němčiny a angličtiny na základní škole v Praze, kde se aktivně podílí na přípravě německých letních táborů pro děti a mládež v Německu, Holandsku a České republice.

 

 

© SGUN 2009    |   Autorská práva
E-mail: info@sgun.cz   |   telefon: +420 603 228 718