STAŇTE SE ČLENEM SGUNu PRÁVĚ NYNÍ
A ZÍSKEJTE VÝHODY ČLENSTVÍ:
PŘIHLAŠOVACÍ JMÉNO:
HESLO:
ZAREGISTRUJTE SE
1 HOME > Semináře > Informace o akci

Kdo jsme

Napište nám

Odkazy

Soutěže

Projekty

Kontakty

Nástěnka


Staň se lektorem

Inspiromat němčiny v obrazech 2 - 23. 6. 2018 - Brno


Kreativní metody ve výuce cizích jazyků aneb INSPIROMAT NĚMČINY v obrazech 2

celodenní vzdělávací akce pro učitele NJ s akreditací MŠMT

- LZE HRADIT ZE ŠABLON


Datum: 23. 6. 2018, 10:00 - 17:00

Místo konání: Národní institut pro další vzdělávání, Křížová 86/22, Brno

Lektorky: Mgr. Hana Urbanová , Mgr. Lenka Švecová

Účastnický poplatek: 1050,- Kč (950,- Kč členové SGUN) - 8 hodin

Konání semináře bude potvrzeno e-mailem nejpozději do 19. 6. 2018

 

Všechny části Inspiromatu lze absolvovat samostatně v délce 8 hod. nebo jako 16/24-hodinový cyklus. 

Variantu semináře + celkový počet seminářů / hodin uvádějte v poznámce přihlašovacího formuláře.

Cena cyklu 16h. (I.+II.) 2050,- (1900,- členové SGUN); cena cyklu 24h. (I.-III.) 3050,- (2850,- členové SGUN)

Není nutné začínat vždy od 1. dílu cyklu Inspiromat, neboť jednotlivé části na sebe navazují volně, lze tedy navštívit semináře v libovolném pořadí.


V semináři si představíme řadu kreativních námětů, her a nových metodických postupů pro výuku NJ s využitím konkrétních výukových materiálů z vlastní autorské produkce. Prezentované materiály a didaktické postupy byly v letech 2009-2017 ověřeny v mnoha ZŠ, SŠ, JŠ v ČR a zároveň přepracovány pro didaktické portály a výukové moduly několika vzdělávacích institucí a nakladatelství.

Podstatou představovaných výukových materiálů i metodických námětů je výrazné grafické zpracování, použití značného množství ilustrací, fotografií či jiných vizuálních prvků vytvořených speciálně pro potřeby konkrétního výukového obsahu. Pestrá grafická forma není však samoúčelná nebo jen ilustrativní, ale sleduje jasný cíl - vést žáka učební látkou tak, aby pomocí barev, ilustrací nebo jiných vizuálních složek sám pochopil, co je podstatou látky, uvědomil si souvislosti i zákonitosti výukového obsahu a díky tomu si zobrazený jev / vyobrazené téma trvale osvojil.

Materiály včetně metodických návodů vytváříme, kreslíme a graficky upravujeme vždy „na míru” dle potřeb žáků i učitelů, a také na základě vlastních zkušeností z výuky. Disponujeme širokou škálou způsobů zpracování výukové látky. Snažíme se zejména o jasnost, zřetelnost provedení, s čímž jdou ruku v ruce originalita, velmi netradiční, přesto funkční metody a formy, nečekané úhly pohledu a především humor, nadsázka a komplexnost celého pojetí obsahu. Forma pro nás není tedy jen prostředkem, který upoutá pozornost, ale hlavně efektivním způsobem k smysluplnému a zajímavému osvojení obsahu.

Tento způsob tvorby a použití materiálů ve třídě nás velmi baví. Rády se s Vámi podělíme o své pohledy a zkušenosti. Přijďte se podívat a pravděpodobně se budete bavit i Vy a Vaši žáci. :-)


Budeme pracovat s komiksy, cílenými ilustracemi, příběhy i absurdními situacemi, grafickými archy, obrazy a fotografiemi, s hracími plány šitými na míru, rébusy i přizpůsobenými texty. V závěru semináře se rovněž podíváme na využití podobnosti AJ a NJ za pomoci obdobných materiálů.

Většinu materiálů a prac. listů představovaných v semináři si odnesete s sebou v elektronické nebo tištěné podobě a můžete je okamžitě bez nutnosti dalších úprav využít ve výuce. Zároveň budete mít možnost navrhnout si vlastní materiál „na míru“, který bude posléze zpracován speciálně dle Vašich přání a potřeb.

 

Těšíme se na Vás!


Okruhy 2. části: Tagesablauf, an der Kreuzung, Wohnzimmer, Badezimmer, Lebensmittel, Obst, Getränke; Verben, Modalverben, Präteritum, Perfekt, Imperativ, Konjunktiv, Passiv; Aussprache, Uhrzeit, Ausdruck „es gibt“, Rektion usw.

Formy: kreslířská zkratka, cílené ilustrace a fotografie, vizualizace, „barevné“ / gramatické příběhy, komplexní / absurdní ilustrace / situace, komiksy, grafické archy, konverzační obrázky, trimina, hrací plány „na míru“ k tématu, zahřívačky; dvojjazyčné AJ/NJ fotomateriály, AJ/NJ příběhy

 

Další informace, konkrétní témata této části semináře, harmonogram seminářů a reference najdete v přiložených dokumentech. 

 

STORNO POPLATKY: Při odhlášení týden před akcí bude účastníkovi účtováno 50% poplatku, dva dny před akcí 75% poplatku, pokud se účastník nedostaví bez omluvy, bude poplatek účtován v plné výši. ÚČASTNÍK ZA SEBE MŮŽE POSLAT NÁHRADNÍKA!

SOUBORY
© SGUN 2009    |   Autorská práva
E-mail: info@sgun.cz   |   telefon: +420 603 228 718