STAŇTE SE ČLENEM SGUNu PRÁVĚ NYNÍ
A ZÍSKEJTE VÝHODY ČLENSTVÍ:
PŘIHLAŠOVACÍ JMÉNO:
HESLO:
ZAREGISTRUJTE SE
1 HOME > DLT > Informace o akci

Kdo jsme

Napište nám

Odkazy

Soutěže

Projekty

Kontakty

Nástěnka


Staň se lektorem

Interkulturelles Lernen mit AFS, Adam Hanka, 15:00-16:30
Deutschland ist der Industrieleader Europas und interkulturelles Lernen mit AFS macht die Tür auf!


Německo je ekonomický leader Evropy: Průmysl 4.0, rychlý vývoj, trochu jiné střední školy, skvělé univerzity. To vše prakticky za humny. K tomu všemu otevírají programy AFS dveře!
Angličtina je samozřejmost, němčina ohromné plus. České firmy potřebují vzdělané zaměstnance s výbornou němčinou. Německé univerzity a firmy nabízejí místa šikovným lidem ze všech koutů světa. A němčina není pouze jazyk, ale i znalost prostředí, kontakty, mentalita, schopnost komunikovat.
Přesně tyto kompetence programy AFS rozvíjejí. Dlouhodobě pracujeme s metodikou mezikulturního vzdělávání, dokážeme popsat a prakticky ukázat, proč je dobré jet do zahraničí již na střední škole. Mezikulturní vzdělávání s AFS neprobíhá pouze po dobu programu v zahraničí, ale i před ním a po něm.
Jakým vývojem mladý člověk v zahraničí prochází? Jaké kompetence si dokáže osvojit a jak jej struktura AFS programu podporuje?
Představím vám zahraniční program AFS jako krok k němčině a tím i k dobrému uplatnění na trhu práce. Podělím se o osobní pohled člověka, který z této zkušenosti těží i po 10 letech.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Deutschland ist der Industrieleader Europas: Industrie 4.0, schnelle Entwicklung, andere Systeme an Gymnasien, tolle Universitäten. Das alles liegt direkt hinter der Grenze. Und AFS Austauschprogramme machen die Tür dazu auf!
Englisch ist ein Muss, Deutsch ein riesiges Plus. Tschechische Firmen brauchen gebildete Mitarbeiter mit ausgezeichneten Deutschkenntnissen. Deutsche Universitäten und Firmen bieten gute Gelegenheiten für geschickte Leute aus aller Welt an. Deutsch ist allerdings nicht nur Sprache. Es geht um die Umwelt, Kontakte, Mentalität und Kommunikationsfähigkeiten.
Genau diese Kompetenzen werden durch die AFS Austauschprogramme gefördert. Wir arbeiten mit einer Methodologie, durch die wir praktisch beschreiben, warum ein Austauschprogramm bereits an der Oberstufe sinnvoll ist. Interkulturelles Lernen ist bei uns das Ziel, und das gilt für den Auslandsaufenthalt, aber ebenso für die Zeit davor und danach.
Wie entwickelt sich ein junger Mensch während der Auslandserfahrung? Welche Kompetenzen erwirbt er und wie wird er dabei durch die Struktur der AFS Programme unterstützt?
Anhand meiner eigenen Erfahrung stelle ich Ihnen das AFS Austauschprogramm als einen Schritt zu Deutsch und zu besseren Chancen auf dem Arbeitsmarkt vor.

Adam Hanka, M.Sc.
Adama němčina přitahovala již od nižšího gymnázia, a tak se v 17 letech vydal s organizací AFS na roční pobyt do Německa, na Fridrig-Ludwig-Jahn Gymnasium v Rathenow (Brandenburg). Pro AFS pracuje na dobrovolnické bázi již 10 let a podporuje nadané a hlavně motivované středoškoláky při jejich zahraničních zkušenostech.Zkušenost ze svých aktivit v AFS přenáší Adam také do jiných příbuzných oborů, pracoval například jako tlumočník, školitel a následně jako koordinátor projektů v německo-polském vzdělávacím centru Schloss Trebnitz. Momentálně vede školitelský team v AFS, kde se také jako školitel specializuje na manažerské a mezikulturní kompetence.
V profesním životě je Adam informatik a matematik. Po bakalářském studiu na Matematicko-fyzikální fakultě UK absolvoval magisterské studium se zaměřením na strojové učení a počítačové vidění na Sárské Univerzitě u profesora Joachima Weickerta a na Institutu Maxe Plancka u Dr. Tobiase Ritschela. Nyní pracuje jako výzkumník v oblasti umělé inteligence v antivirové firmě Avast v Praze.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Adam wurde schon seit der Unterstufe von Deutsch angezogen, hat im Alter von 17 Jahren ein AFS-Austauschjahr am Fridrich-Ludwig-Jahn Gymnasium Rathenow (Brandenburg) gemacht. Er arbeitet seit 10 Jahren ehrenamtlich für AFS und unterstützt andere begabte und vor allem motivierte Schüler in ihren Auslandserfahrungen. Diese Erfahrung brachte Adam dann auch in andere verwandte Bereiche ein, arbeitete als ein Dolmetscher, Workshopleiter und später auch als Projektkoordinator im Schloss Trebnitz, einem Bildungs- und Begegnumszentrum. Mittlerweile leitet er das Trainerteam bei AFS. Sein schwerpunkt sind Management- und interkulturelle Kompetenzen.
In seinem beruflichen Leben arbeitet Adam in Computer Science. Nach dem Bachelorstudium an der Mathematisch-Physikalischen Fakultät der Karlsuniversität hat er sein Masterstudium von Computer Vision und Machine Learning an der Universität des Saarlandes bei Professor Joachim Weickert und am Max-Planck-Institut für Informatik bei Dr. Tobias Ritschel abgeschlossen. Mittlerweile arbeitet Adam als ein Forscher im Bereich Künstliche Intelligenz bei Avast Antivirus in Prag.
© SGUN 2009    |   Autorská práva
E-mail: info@sgun.cz   |   telefon: +420 603 228 718