STAŇTE SE ČLENEM SGUNu PRÁVĚ NYNÍ
A ZÍSKEJTE VÝHODY ČLENSTVÍ:
PŘIHLAŠOVACÍ JMÉNO:
HESLO:
ZAREGISTRUJTE SE
1 HOME > DLT > Informace o akci

Kdo jsme

Napište nám

Odkazy

Soutěže

Projekty

Kontakty

Nástěnka


Staň se lektorem

Wann wo und wie Landeskunde unterrichten, Barbara Bresslau, 10:00-11:30
Barbara Bresslau (Polyglot)

Wann, wo und wie Landeskunde unterrichten In diesem interaktiven Workshop tauschen wir uns darüber aus, was Landeskunde ist und wie Landeskunde im Unterricht vermittelt wird. Anschließend erarbeiten wir gemeinsam Szenarien und Aufgaben für einen effektiven und interessanten Landeskundeunterricht, der sich leicht und gut in den normalen Deutschunterricht integrieren lässt.

Kdy, kde a jak učit reálie
V tomto interaktivním workshopu si povíme, co jsou reálie a jak je zprostředkovat při vyučování. Následně společně vytvoříme scénáře a úlohy pro efektivní a zajímavou výuku reálií, která se dá snadno a dobře integrovat do normálních hodin němčiny.

Barbara Bresslau
 hat Germanistik und Anglistik auf Lehramt an der Universidade de São Paulo in Brasilien studiert und im Anschluss Magisterstudien in Germanistik und in Fremdsprachenpädagogik an der University of Texas at Austin absolviert. Seit 1997 lebt sie in Prag und arbeitete erst als Lehrkraft (1997-2000) und später als Beauftragte für Bildungskooperation Deutsch am Goethe-Institut (2001-2011). Barbara Bresslau ist freiberuflich als Fortbildnerin und Lehrerin für Deutsch als Fremdsprache tätig.

Barbara Bresslau studovala germanistiku a anglistiku na Universidade de São Paulo v Brazílii a následně absolvovala magisterské studium germanistiky a pedagogiky cizích jazyků na University of Texas at Austin. Od roku 1997 žije v Praze a pracovala nejprve jako učitelka (1997-2000)a později jako pověřenkyně pro kooperaci ve vzdělávání v němčině na Goethe-Institutu (2001-2011). Barbara Bresslau je na volné noze jako učitelka němčiny jako cizího jazyka, včetně dalšího vzdělávání.
© SGUN 2009    |   Autorská práva
E-mail: info@sgun.cz   |   telefon: +420 603 228 718